
Více oborů, společná vize: Šance pro budovy rozšiřuje své řady
Aliance Šance pro budovy se rozšiřuje o nové členy a posiluje tak svou roli odborné platformy, která propojuje zástupce stavebnictví, energetiky, byznysu i veřejné správy. Nové členství rozšiřuje zastoupení firem a institucí napříč obory a přispívá k větší kontinuitě, odbornosti a součinnosti v prosazování udržitelných řešení pro budovy v Česku.
Aktuálně aliance sdružuje sedm asociací, které dohromady zastupují více než 300 firem a institucí s ročním obratem přesahujícím 530 miliard korun. Tento růst zvyšuje možnost koordinovaně přispívat k tvorbě veřejných politik a reflektovat realitu trhu i potřeby obyvatel.
Kdo jsou noví členové aliance Šance pro budovy?
Česká komora lehkých obvodových plášťů (ČKLOP)
Česká komora lehkých obvodových plášťů sdružuje 47 firem a institucí, které se specializují na fasádní systémy, okna a dveře. Členové ČKLOP patří mezi největší evropské výrobce hliníkových fasádních profilů, PVC profilů pro okna a dveře, a plochého skla. Komora je aktivním členem Svazu podnikatelů ve stavebnictví a mezinárodní organizace Eurowindoor.
Cech pro zateplování budov ČR (CZB)
Cech pro zateplování budov ČR zahrnuje 46 členů, kteří se specializují na výrobu a distribuci kontaktních zateplovacích systémů (ETICS). Tento cech má klíčovou roli ve vývoji efektivních stavebních technologií zaměřených na snížení energetické náročnosti budov.
Centrum pasivního domu (CPD)
Centrum pasivního domu je nezávislé sdružení zaměřující se na propagaci energeticky úsporných a zdravých budov. Centrum sdružuje více než 100 odborníků, projektantů, architektů, a výrobců komponentů pro pasivní domy a nízkoenergetické stavby.
Sdružení EPS ČR
Sdružení EPS ČR je profesní organizace, která sdružuje výrobce pěnového polystyrenu (EPS) a propaguje jeho použití v energeticky úsporných stavbách. Sdružení je členem Evropského sdružení výrobců EPS (EUMEPS) a dlouhodobě se zaměřuje na zvyšování energetické účinnosti budov prostřednictvím kvalitního zateplení.
Šance pro budovy vznikla v roce 2010 jako otevřená platforma pro odbornou diskusi o budoucnosti stavebního sektoru. Od té doby se podílí na přípravě legislativy, nastavování dotačních programů a implementaci evropských pravidel do českého prostředí. Jejím cílem je podpora kvalitních, úsporných a zdravých budov.
Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.
Autor

Další články:
- Dekarbonizace vytápění: inspirace a zkušenosti z webináře PERCEE (červen 2025)
- Dvouleté partnerství MŽP, MF a AČSS přineslo 51 miliard korun na úsporné bydlení a pomohlo rozhýbat renovace domů
- Strategie na 2. poločas: Program semináře o renovacích a implementaci EPBD IV v ČR
- Na cestě k uhlíkově neutrálním budovám: Webinář o dekarbonizaci vytápění a GWP budov v regionu V4
- Pozvánka na seminář v Poslanecké sněmovně ČR | EPBD IV – 2. poločas
- Implementace EPBD má snižovat výdaje za energie. Nebude znamenat nesplnitelné povinnosti
- Česko na cestě k energetické nezávislosti: MŽP investuje 7 miliard do solárních elektráren a akumulace energie
- PERCEE Webinar Recap: Proven Strategies for Energy-Efficient Renovations in Central Europe
- Stát posiluje podporu energetických renovací ve firmách. Šance pro budovy iniciativu vítá.
- Projekt PERCEE: Podpora energetických renovací budov ve střední a východní Evropě